Artykul-43 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Sól gorzka, sól angielska, sól Epsom to tradycyjne nazwy znanego od wieków środka na przeczyszczenie, ale nie o tej roli soli Epsom chcę mówić, choć to najprawdziwsza prawda.

Pod tymi nazwami kryje się, Siarczan magnezu (sól gorzka), MgSO4 – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu.

Nazwy sól angielska, oraz epsomit pochodzą stąd, że związek ten był początkowo produkowany poprzez odparowywanie wody mineralnej ze źródeł bijących niedaleko miejscowości Epsom w środkowej Anglii i sprzedawany jako lek przeczyszczający w całej Europie. W USA i Wielkiej Brytanii sól ta jest wciąż nazywana Solą z Epsom (Epsom salt).

Dwa podstawowe dla Twojego Zdowia składniki w jednym. Siarka i Magnez.

Siarka
bierze udział w wielu przemianach w naszym organizmie. Zapobiega np. nadmiernemu rogowaceniu skóry, rozprzestrzenianiu się zmian na skórze, jest potrzebna dla mocnych włosów i paznokci, zdrowych stawów i skóry głowy (działa antyłupieżowo). Związki siarki mają olbrzymie znaczenie w wiązaniu i usuwaniu z ustroju metali ciężkich, które codziennie dostają się do naszego organizmu z zanieczyszczonego środowiska (powietrze, woda, pokarmy), działają synergicznie wraz z selenometioniną i witaminą C, a także magnezem i cynkiem. Siarka jest naszemu organizmowi niezbędna do produkcji glutationu i metalotionein (cząsteczek wyłapujących jony toksycznych metali).

Magnez

Statystycznie rzecz biorąc braki Magnezu ma 80% Polaków.
Trzeba uzupełniać.

Na rynku można znaleźć masę tanich preparatów magnezowych zawierających tlenek magnezu, ale pożytek z tlenku magnezu niewielki. Odwrotnie.

Tlenek magnezu obniża kwasowość w żołądku, co dla większości ludzi nie jest zdrowym zabiegiem. Niska kwasowość w żołądku to słabe trawienie.

W dzisiejszych czasach chyba tylko koza może uzupełnić braki czerpiąc magnez z pożywienia.

Ja nie koza, więc mam 2 problemy.
1/ Jak wyrównać niedobory magnezu.
2/ Jak utrzymać jego właściwy poziom.

Pamiętaj!
60% magnezu, który masz w sobie jest w KOŚCIACH i w Zębach.

Magnez jest makroelementam i potrzebujesz go zawsze.
Magnezu nie zmagazynujesz.
Magnez musi być dostarczany w małych dawkach przez cały czas.

Co niszczy magnez?
Alkohol.
Wszystko co słodkie - na każdą molekułę cukru nasz organizm potrzebuje aż 54 molekuły magnezu aby ją strawić.
Wszechobecny ołów, który powolutku, ale ciągle dostajemy za darmo we współczesnym jedzeniu.
Stres - szybkie tempo, media atakujące polityką, katastrofami, agresją i zbrodniami, jedzenie w pośpiechu, problemy finansowe i zdrowotne, wybuchowa atmosfera w pracy lub w domu itd.

Jak Twój organizm upomia się o Magnez, czyli objawy braku magnezu.

Klasyczne o których wiedzą wszyscy a świadczące o ogromnym niedoborze - drgająca powieka, skurcz mięśni przy każdej okazji, lub w nocy bez okazji.

Do tego dochodzi:
Nadpobudliwość (stany lękowe, nerwice, tendencje depresyjne, histeryczne, hipohondryczne, agresja, kłótliwość, zaburzenia snu, ucisk w klatce piersiowej, duszności), zawroty głowy, omdlenia, drgania, drżenia i skurcze mięśni, bóle kręgosłupa, mrowienia, przykurcze, kłucia itp. W przypadku niedoborów magnezu objawy te powodują wzrost poziomu stresu, co z kolei powoduje jeszcze większy niedobór magnezu i… błędne koło się zamyka.

Jednym słowem
Nie Zakochasz się bez magnezu,
Nie utrzymasz ciepłej rodzinnej atmosfery.

Pamiętaj!
Brak Magnezu może zniszczyć
wszystko wokół Ciebie.
I Zdrowie
i Szczęście!

Co robić?
Wskocz do wanny z ciepłą wodą z dodatkiem Soli Epsom,
albo usiądź sobie spokojnie na 15 minut i w szfliku nogi mocz.
"Tankuj" magnez i siarkę przez skórę.
GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego