Artykul-70 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Co to jest Refleksologia

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała, które jest doskonale zestrojonym cudem Boskiego dzieła.

Zdrowe ciało to fascynująca maszyna ze wszystkimi częściami pracujacymi w doskonałym porządku. Pracuje z zachowaniem należytej równowagi poprzez prawidłową pracę układów, gruczołów, narządów, i zachodzących przemian chemicznych. Pozwól tylko jednemu składnikowi wyjść spod kontroli, a skutek tego będziesz odczuwał w całym ciele. Jesteś w tym momencie już rozregulowany.

Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.

Zabieg refleksologii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu bez jakich kolwiek dolegliwości stopa nie daje odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje leków niemniej umiejąc odczytać mowe stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń. Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić a ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.

W wielu krajach na świecie refleksologia znalazła swoje miejsce w szpitalach, domach opieki społecznej czy domach spokojnej starości jako doskonałe uzupełnienie medycyny stosowanej. Refleksologia jest terapią rozpoznającą w każdym przypadku indywidualne potrzeby pacjenta przystosowując się do jego aktualnego stanu zdrowia.

Podręcznik techniczny „Lepsze zdrowie z refleksologią stóp i dłoni” w tłumaczeniu Wandy Budzanowskiej-Bratko (do nabycia u organizatorów kursów refleksologii) jest światowym „elementarzem” nauki zasad i technik refleksologii stosowanej na całym świecie. Jest on podstawą nauczania prawideł refleksologii w oparciu o zagadnienia anatomii i fizjologii człowieka. Zawiera bogatą szatę graficzną umożliwiającą czytelnikowi dokładne zapoznanie się z technikami pracy na stopach i dłoniach a jednocześnie z podstawowymi zagadnieniami wzajemnej zależności części naszego organizmu i ich wzajemnej roli w prawidłowej pracy systemu.

Dwa razy w roku wiosną i jesienią prowadzimy seminaria przygotowujące do zawodu refleksologa z tytułem „Dyplomowany Refleksolog”. Okres między spotkaniami to indywidualna praktyka na stopach rodziny, bliskich lub znajomych, prowadzenie dokumentacji prowadzonych zabiegów, nauka anatomii i fizjologii z ogólnodostępnych atlasów oraz nauka refleksologii z podręcznika technicznego D.C.Byers „Lepsze zdrowie z refleksologia stóp i rąk”
Zapisy na seminaria przyjmują Przedstawiciele Instytutu.


http://refleksologia.com/o-refleksologii/co-to-jest-refleksologia/

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego