Kalendarium - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:


 Kalendarium, informacje o warsztatach szkoleniach,imprezach,wydarzeniach.


Zapraszam na kurs I stopnia Naturalnego Uzdrawiania Metodą dr.Mikao Usui Reiki w Bolesławcu.

Kurs zakończony certyfikatem uprawniającym do wykonywania zabiegów innym ludziom w języku polsko- angielskim lub niemiecko -angielskim na życzenie
Szkolenie zaczyna 20 lipca 2015 o godz 9,00
przerwą na obiad 13,00-14,00

Inwestycja w siebie 650 PLN
W cenie materiały szkoleniowe.
Jest możliwość kursu indywidualnego lub na skaype

Osoby,które mają bezpośredni kontakt z innymi osobami,pacjentami,klientami dobrze jak zrobią sobie chociaż I stopień jako ochronę .Wszystko jest energią i w taki sposób możemy brać na siebie pewne dolegliwości ,"zabrudzenia i nie mamy kompletnie pojęcia ,ze coś takiego jest .: np:masażyści,lekarze,pielęgniarki,fizjoterapeuci,psycholodzy,
opiekunki ludzi starszych,chorych i wszyscy,którzy mają częsty kontakt z innymi ludzmi klientami,petentami w różnej formie.

Prowadząca: Mistrz Nauczyciel Reiki Zosia Golis

Chętnych proszę o kontakt :
gabinet,terapii.naturalnych@wp.pl lub apriv
tel:+48 504382518 lub +4915201010315

Czym jest Reiki? czym Reiki nie jest? jak możesz odczuć działanie Reiki?

Czym jest Reiki?

- Reiki jest japońskim wyrazem określającym uniwersalną energię życia albo uniwersalną silę życia i wymawia się go „ree-ki”.
- Reiki jest energią, jest fundamentem każdej formy życia, nazywana jest tez – „Praną, Chi, Światłem, energią światła,….”
- Reiki jest nauką energii
- Reiki jest łagodną metodą przekazywania uniwersalnej energii życiowej poprzez ręce
- Reiki jest „Garścią” zdrowia
- Reiki jest wszędzie, w każdej ilości, o każdej porze bez długiego przygotowania dla wszystkich dostępna i bezpieczna.
- Reiki jest - dla ciebie i dla każdej formy życia - jej potrzebującej.
- Reiki jest prosta i łatwa do nauczenia.
- Reiki jest tylko w tej ilości dostępna, w jakiej osoba ja odbierająca potrzebuje – nigdy nie ma jej za dużo.
- Reiki jest transformującym przeżyciem.
- Reiki jest do aktywowania, odnowienia, harmonii naturalnych energii.
- Reiki jest do zapobiegania zakłóceniom.
- Reiki jest do uzdrawiania, odzyskania siły, napełniania życiową energią.
- Reiki jest do zachowania dobrego samopoczucia
- Reiki jest zrównoważeniem i zharmonizowaniem – ciała, ducha i duszy.
- Reiki jest aktywacją życiowych sił organizmu do samouzdrawiania.
- Reiki jest dla odprężenia.
- Reiki dozuje energię na tyle na ile istnieje gotowość na jej odbiór.
- Reiki wzmacnia intuicję.
- Reiki usuwa blokady energetyczne.
- Reiki wspiera medycynę, każdą naturalną metodę leczenia a także Aura Soma Terapię, Terapię Aury Światłem, Uzdrowicieli, Homeopatię, Terapię Szlachetnymi Kamieniami, Akupresurę, Dietę, Terapię Dźwiękiem, Masaże, Psychoterapię itd.
- Reiki jest po aktywacji i zapieczętowaniu - dostępna przez cale życie.
- Reiki jest drogą życia, która może pomoc w zmianach i uzyskaniu korzyści.
- Reiki jest wsparciem osobistego rozwoju i transformacji.
- Reiki wspiera świadomość – świadomość istnienia.
- Reiki jest przemianą i prowadzi ostatecznie do oświecenia.

I czym Reiki nie jest?

Cały czas krążą pytania i domysły. Tutaj - jasne wyjaśnienie.
Reiki nie jest:
- żadną Religią i nie ma nic z Buddyzmu, nic z Hinduizmu, nic z Islamu nie ma nic z żadnej społeczności religijnej, nie ma tez nic z Katolickiego Kościoła i Ewangelickiego nie jest też Sektą.
- żadnym kultem.
- żadnym systemem wiary.
- żadnym dogmatem oraz żadna szczególną doktryną.
- żadnym systemem przykładania rąk - w sensie przekazywania własnej energii.
- żadnym kontrolowaniem umysłów.
- żadna pokazową hipnozą.
- żadna interpretacją.
- żadnym – cos na życzenie.
- żadnym przekazem energii poprzez koncentrację.

Reiki jest:
- nie tylko dla chorych
- nie tylko dla niektórych wybranych

Tak możesz odczuć działanie Reiki:
Np. poprzez:
- silne odczuwane dobre samopoczucie
- Wzmocnienie twojej energii
- Wzmocnienie sił życiowych
- Więcej wewnętrznej równowagi
- Więcej albo głębsze odprężenie.
- zwiększenie twojej kreatywności.
- Usuniecie skutków stresu.
- Szybsze uzdrowienie ciała poprzez aktywacje i wzmocnienie siły samouzdrawiania twojego organizmu. Proces samouzdrawiania jest wspomagany.
- Więcej wewnętrznej harmonii
- Rozszerzenie świadomości
- Usuniecie twoich wewnętrznych blokad.
- wzmocnienie wszystkich pozytywnych energii w ziołach, uzdrawiających ziołach, zapachach, kamieniach szlachetnych, dźwiękach, energii światła itd.

Oczyszczająca i ochronna funkcja Reiki

Czy masz czasem uczucie, że w danym miejscu, albo z danym przedmiotem coś jest nie tak? Czy zdarza Ci się odczuwać niechęć i negatywne emocje innych? Czy miewasz etapy w życiu, że wszystko zdaje się iść jak po grudzie?

Żyjemy w świecie pełnym rozmaitych energii. Wytwarzają ją ludzie, zwierzęta rośliny, maszyny, urządzenia z którymi stykamy się na co dzień. Wytwarzają ją także myśli i emocje. Stykając się z innymi, w pracy, autobusie, na spotkaniach towarzyskich, nasze aury siłą rzeczy przenikają się z aurami innych osób. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się nowo poznaną osobę odebrać jako kogoś miłego, lub przeciwnie, od pierwszej chwili wyczuwa się dziwną niechęć. To są reakcje i odczucia aury.

Podobnie jest z miejscami, które nie raz gromadzą energię latami. Mieszkania, w których latami żyły osoby o pesymistycznym nastawieniu, nieszczęśliwe, kłótliwe małżeństwa, wydarzyły się nieszczęścia, itp., gromadzą emocje i energie tych osób. Nowy lokator czy nawet gość, często w takim domu źle się czuje, miewa złe sny, często zapada na infekcje.

Takie naładowanie energetyczne może też dotyczyć przedmiotów. Czasem otrzymany dar lub odziedziczony przedmiot odbieramy jako negatywny, przynoszący pecha. Zapewne znasz opowieści o takich nieszczęśliwych, obarczonych klątwą czy fatum rzeczach lub miejscach. Reiki w sposób prosty, a skuteczny może oczyścić i uzdrowić miejsce lub przedmiot.

Domy, mieszkania, miejsca pracy, itp. – nie tylko nowe mieszkanie, ale i swoje stare kąty warto raz na czas oczyścić. Sprzątasz co dzień, ale jak często robisz porządki energetyczne? A naprawdę jest to istotne. W tym celu dobrze jest za pomocą Reiki słać energię do swego domu. Można nawet w ten sposób energetyzować poszczególne przedmioty czy meble. Energia Reiki, niczym miotła, wymiecie z domu negatywne energie. Ale prócz tego warto wykonać kilka innych, drobnych zabiegów.

Zapalenie świecy w pomieszczeniu (najlepiej białej) i pozwolenie jej wypalić się do końca, to jedna z bardziej skutecznych a przy tym prostych metod oczyszczania i ochrony mieszkania. Kolejną jest sól. Przed większymi porządkami, czy odkurzaniem mieszkania, warto sypnąć w nim trochę soli. Najlepiej w kąty, bo tam zwykle gromadzi się najwięcej „brudów” energetycznych i nie tylko energetycznych. Jednocześnie wraz z solą posłać w te miejsca Reiki. Albo wcześniej naładować nią sól.

Inaczej nieco oczyszczamy przedmioty. Jeśli jest to możliwe, należy je dokładnie umyć pod strumieniem zimnej wody, a następnie okadzić w dymie z kadzidła (najlepiej z białej szałwii lub z bylicy). Jeśli nie jest możliwe zanurzenie przedmiotu w wodzie wówczas okadzamy go, posypujemy solą lub zostawiamy na dobę w mieszance ziół i soli (szałwia, bylica, ostrożeń). Oczywiście dodatkowo przedmiot trzymając w dłoniach „ładuj” energia Reiki z intencją oczyszczenia.

Z siebie też możesz zdjąć potencjalny zły urok lub pecha, robiąc sobie codzienne zabiegi Reiki. Dodatkowo kąpiel z wywarem z czarciego ziela (ostrożeń warzywny) oczyści tak ciało, jak i aurę. Wystarczy trzy łyżki stołowe ziela zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem około 20 minut. Następnie odcedzić i wlać do wanny z dodatkiem garści soli (najlepsza jest sól morska lub himalajska). W takiej wodzie kąpiemy się od 10 do 20 minut. Jeśli chcesz się przekonać czy nie było na Tobie jakiegoś uroku, zostaw wodę na około godzinę czasu i obserwuj. Jeśli zmieni kolor, zmętnieje lub pojawią się w niej nietypowe kłaczki, znaczy to, że było coś na rzeczy i wówczas kąpiel należy powtarzać do czasu, aż woda będzie czysta. Zwykle do siedmiu dni pod rząd. W trakcie takiej kąpieli warto robić sobie zabiegi Reiki, co dodatkowo wzmocni działanie ziół i oczyści nasza aurę .Reiki, zwłaszcza wykonywane regularnie względem siebie i otoczenia, będzie też spełniało funkcję ochronna. Z czasem zobaczysz, że w kątach coraz mniej zbiera się brudów energetycznych i fizycznych, atmosfera domu się poprawia, a znajomi będą dobrze się u Ciebie czuli.

Chętnych proszę o kontakt telefoniczny bo jest możliwe szkolenie indywidualne z dopasowaniem terminu .
Zapraszam na kursy I ,II stopnia Naturalnego Uzdrawiania Metodą doktora Mikao Usui
Kurs zakończony certyfikatem uprawniającym do wykonywania zabiegów w języku polsko- angielskim lub polsko i niemieckim.
Do wyboru kurs na żywo lub online indywidualny.

Również stopień mistrza i stopień nauczyciela uprawniający do szkolenia innych.


Osoby,które mają bezpośredni kontakt z innymi osobami,pacjentami,klientami dobrze jak zrobią sobie chociaż I stopień jako ochronę .Wszystko jest energią i w taki sposób możemy brać na siebie pewne dolegliwości ,"zabrudzenia i nie mamy kompletnie pojęcia ,ze coś takiego jest .: np:masażyści,lekarze,pielęgniarki,fizjoterapeuci,psycholodzy,
opiekunki ludzi starszych,chorych i wszyscy,którzy mają częsty kontakt z innymi ludżmi klientami,petentami w różnej formie.

Energia Reiki to Uniwersalna Energia Życia .to Prawda ,Harmonia , Miłość,Światło,Pokora,Wdzięczność,Prostota,Życzliwość,Radość..
Dołącz swoją "pochodnie" i podążaj z nami niosąc wsparcie również dla naszej Matki Ziemi .Im więcej pozytywów tym łatwiej wszystkim się żyje..

Prowadząca: Mistrz Nauczyciel Naturalnego Uzdrawiania Metodą doktora Mikao Usui Jolanta Zofia Golis

Chętnych proszę o kontakt
telefoniczny lub mailowy,również jest możliwe szkolenie indywidualne z dopasowaniem terminu t :
gabinet,terapii.naturalnych@wp.pl lub apriv
tel:+48 504382518 lub +4915201010315Możliwy kurs masażu Shiatsu   .

Prowadzący Stefan Poprawa jest absolwentem Instytutu Makrobiotyki w Kiental w Szwajcarii. Znawcą z ponad 20- letnim doświadczeniem w tematyce żywności ekologicznej, kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz popularyzatorem profilaktyki zdrowotnej. Autorytetem gotowania makrobiotycznego i znanym kucharzem z wielu imprez wegetariańsko ekologicznych. Autor artykułów do czasopism o tematyce zdrowego stylu życia m. innymi „Wegetariański Świat”Jest również organizatorem wielu imprez promujących zdrowy styl życia. Naturoterapeuta specjalizujący się w masażu shiatsu. Jest także poetą i mistrzem gry na flecie. Inspiracje do gry czerpie ze świata swoich wewnętrznych przeżyć

Stefan Poprawa
https://www.facebook.com/stefan.poprawa?fref=ts
Stefan Poprawa
tel.507101 444
stefanpoprawa@gmail.com

 Kurs podstaw masażu Shiatsu zakończony certyfikatem

Miejsce będzie podane bo jest w zależności od ilości chętnych

Zainteresowanych proszę o kontakt apriv
lub telefonie
+48504382518
+4915201010315
email: gabinet.terapii.naturalnych@wp.pl

Punkty Shiatsu, są skuteczne w leczeniu wszystkich układów w organizmie od mięśni, układu nerwowego, układu krążenia poprzez układ kostny, wydzielania wewnętrznego, odpornościowi i układ pokarmowy.Shiatsu jest techniką holistyczną i wpływa na poziom fizyczny,emocjonalny, psychiczny i duchowy. Jest więc sposobem na osobisty rozwój zarówno na poziomie fizyczny jak i duchowym.Celem Shiatsu jest przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie, a masaż jest bardzo relaksujący i rewitalizujący.Regularne masaże Shiatsu zapobiegają gromadzeniu się stresu i napięć w ciele, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia choroby.
Masaż shiatsu jest bezpieczną i skuteczną metodą redukcji stresu, poprawy samopoczucia i zdrowia, przywracania harmonii ciała, poprawy relacji z innymi. Shiatsu jest możliwe do stosowania przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód i predyspozycje. Każdy może nauczyć się tej metody. Doskonale sprawdza się jako metoda pomocnicza w terapii dzieci z nadpobudliwością, zahamowaniem czy dysleksją.Dzięki shiatsu lepiej poznajemy swoje ciało i poprawiamy kondycję.Podczas szkolenia każdy z uczestników jest w roli osoby masującej i masowanej. Dzięki temu już sam udział w kursie przynosi korzystne rezultaty w zakresie własnego samopoczucia. Masaż wykonywany jest w ubraniu.Praktykowanie shiatsu pomaga nie tylko odbiorcy, ale również osobie wykonującej masaż. Shiatsu oparte na empatii staje się czymś więcej, niż tylko techniką masażu.

Co to jest Shiatsu?

Shiatsu to zarazem bardzo stara i bardzo młoda sztuka.Powstała w ciągu ostatnich 100 lat w Japonii, łączy w obie tysiącletnie techniki tradycyjnej akupresury z nowoczesnymi, także zachodnimi, technikami masażu.W krótkim czasie od swego powstania Shiatsu przeszło szybką drogę rozwoju, w trakcie której wykształciły się najróżniejsze „style". Po drugiej wojnie światowej.Shiatsu zaczęło być znane także na Zachodzie, zaszczepione w USA przez Tokujirę Namikoshiego.W drugiej połowie lat 70-tych własnego rozumienia Shiatsu nauczał na wschodzie USA Shizuto Masunaga.Większość znanych na całym świecie nauczycieli .Shiatsu swoją wiedzę zdobywało u niego. Na ten czas datujesię właściwy początek popularyzacji Shiatsu na Zachodzie,który to proces daleki jest jeszcze od zakończenia.Masunaga nazwał swoją metodę zen-shiatsu. Połączył on w niej znane wcześniej techniki Shiatsu z naukami tradycyjnejmedycyny dalekowschodniej, zwłaszcza zwiedzą o meridianach, oraz ze zdobyczami psychologii. Przedrostek zen podkreśla medytacyjny charakter propagowanego przez niego Shiatsu. W latach 80-tych ten rodzaj Shiatsu tak się rozpowszechnił, że kiedy ktoś na Zachodzie mówi o Shiatsu, to najczęściej ma na myśli właśnie zen-shiatsu. W opisach przedstawionych w niniejszej książce widoczny jest silny wpływ nauki Masunagi.W Shiatsu przejawia się tradycyjna medycyna dalekowschodnia.Dwa rozdziały tej książki stanowią wprowadzenie do zrozumienia wspomnianej nauki. Są to: „Energie, żywioły imeridiany" oraz „12 meridianów i 2 kanały". Na razie chciałbym jedynie naszkicować to, co niezbędne do ogólnego zrozumienia istoty rzeczy.Zen-shiatsu Masunagi w większym stopniu niż inne metody polega na pracy z meridianami, owymi kanałami energii życiowej w naszym organizmie, których stymulacja .od tysiącleci stanowi podstawę akupunktury i akupresury. Meridiany tworzą zarówno na powierzchni ciała, jak i głęboko pod skórą szeroko rozgałęziony i spleciony ze sobą system kanałów energetycznych. Doprowadzają oneenergię życiową (po japońsku ki) do wszystkich zakątków naszego ciała, do każdego narządu i każdej komórki. Na powierzchni meridiany są bezpośrednio dostępne dla naszych dłoni. Stanowi to podstawę Shiatsu. Inaczej niż w akupunkturze w zen-shiatsu poszczególne punkty akupunkturowe opisane w książkach nie odgrywają szczególnej roli. Masunaga z powodzeniem stosował stymulację meridianu na całej jego długości, aby pubudzić przepływ energii życiowej.Przepływ energii w meridianach możemy rozumieć jako wyraz przepływu przez nasze ciało kosmicznej energii życiowej. Niezakłócony przepływ oznacza dobre samopoczucie psychiczne, umysłowe i cielesne, oznacza stały ruch i rozwój. Zaburzenia powstają wówczas, kiedy zamykamy przed dopływem tej kosmicznej siły życiowej jakieś części naszej duszy i ciała. W konsekwencji w miejscach tych na wszystkich płaszczyznach zatrzymuje się rozwój i mogą powstać problemy.W wielu miejscach naszego ciała dochodzi do zastoju w przepływie energii ki. Jest to zupełnie normalne i nie musi od razu oznaczać choroby. Każdy człowiek ma niejako swój własny wzorzec zastojów, który można u znacza wyraz jego niepowtarzalnej osobowości. Być może nawet te indywidualne wzorce spełniają taką samą
rolę jak sól dodana do zupy. Jeśli jednak dochodzi do choroby,to wykorzysta ona właśnie te drogi, których istnienie zasygnalizowały wcześniej ograniczenia w przepływie energii.„Osobisty zastój" oznacza, że mój sposób życia, myślenia i odczuwania nie pozwala mi dostrzec określonych fragmentów mojej rzeczywistości, a każe się z kolei trzymać innych.Wzorzec ten jest ustalonym lustrem mojej niedoskonałości i bodźcem do tego, by się rozwijać. I tutaj zaczyna się rola Shiatsu. Shiatsu mobilizuje, stymuluje,harmonizuje i pobudza przepływ energii życiowej
wszędzie tam, gdzie pojawia się zastój i inercja.Fizyczny ból, który może się pojawić w czasie zabiegów Shiatsu, zawsze jest wyrazem bólu psychicznego.Wskazuje,że oto natrafiliśmy na obszar, którego przez dłuższy czas unikaliśmy - czyli zatrzymaliśmy w tym miejscu przepływ energii naszego przeżycia. Jego przywrócenie poprzez dotyk oznacza czasem bolesny krok naprzód w rozwoju.Shiatsu nie tylko potrafi zapoczątkować ten proces, ale też towarzyszyć człowiekowi i wspomagać go w dalszej drodze.Kiedy już zrozumiemy znaczenie, jakie dla naszego
życia ma wzrastanie i rozwój, Shiatsu oddaje cenne usługi przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy zdrowi. Służy podtrzymywaniu zdrowia i radości życia.Shiatsu jest jednak także metodą leczenia chorób i łagodzenia cierpień.Niejednokrotnie sięgamy po nie dopiero wówczas,kiedy zmusi nas do tego przewlekłe lub wyraźnie odczuwalne zaburzenie przepływu energii życiowej.Przykłady,gdzie można zastosować Shiatsu do łagodzenia bólu,to gwałtowne dolegliwości, takie jak bóle głowy i pleców, bóle menstruacyjne, problemy żołądkowe,ale także chroniczne zmęczenie, wewnętrzny niepokój
i nerwowość.W przypadku ciężkich, a zwłaszcza przewlekłych chorób powstają znaczące zastoje w kanałach meridianów,a tym samym trwające przez lata, a nawet dziesiątki lat niedostrzeganie pewnych określonych stron i potrzeb naszej osobowości. Dotknięcie takiego kanału energetycznego na powierzchni ciała w trakcie Shiatsu ułatwia nam uświadomienie sobie takiego zastoju także w naszym wnętrzu - początkowo jakby na niedostrzegalnej, cielesnej płaszczyźnie - i przystąpienie do jego rozładowywania.Regularne stosowanie Shiatsu może zatem - łącznie z prowadzeniem świadomego życia - przynieść złagodzenie przewlekłych i ciężkich chorób, uczynić je zrozumiałymi,a tym samym dającymi w ogólnym rozrachunku pozytywny skutek, czy nawet w ogóle je wyeliminować.

Fragment z książki: Yu Sen - SHIATSU dla początkujących

Prośba do uczestników ,aby nie zapomnieli koca,kalimaty lub dwóch kocy i małej poduszeczki ,typu Jasiek,partnera po masażu zawija się w koc,otula,a to piękny końcowy aspekt.
Nauka masażu Shiatsu w wydaniu Stefana ma również na celu uzdrawianie Wewnętrznego Dziecka

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego