Artykul-18 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:


Czy Twoje szczęście może zależeć od Twojego sąsiada? Albo koleżanki z pracy? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj poniższy artykuł.


W jaki sposób możemy pomóc naszemu wnętrzu w pozytywnym odbiorze świata. Zaczniemy od osób, które nas otaczają. Czy zauważyłeś, że w obecności pewnych ludzi czujesz się lepiej, wpływają na Ciebie pozytywnie, mógłbyś spędzać z nimi czas godzinami?

Zwróciłeś też na pewno uwagę na to, że istnieje inna grupa ludzi, w obecności których czujesz się źle, tak jakby odbierali Tobie energię życiową. Najchętniej przestałbyś z nimi rozmawiać i oddalił się jak najszybciej. Zgodzisz się ze mną? Przypomnij sobie swoich kolegów z pracy, sąsiadów, nawet członków najbliższej rodziny – na pewno znajdziesz tam co najmniej jedną taką osobę. W niektórych przypadkach dotyczy to nawet naszych życiowych partnerów. Cóż zatem robić w takiej sytuacji?

Możesz próbować pomóc takiej osobie się zmienić, pamiętaj jednak, że każda osoba, aby się zmienić, potrzebuje dwóch rzeczy:

    1. Chęci do zmiany
    2. Wiedzy jak to zrobić

Jeżeli nawet dostarczysz jej wiedzy, ale nie przekonasz do potrzeby zmian, niestety Twoje wysiłki będą skazane na niepowodzenie. Co więc powinieneś zrobić, gdy to rozwiązanie zawiedzie .Odpowiedź jest łatwa, wcielenie jej w życie nierzadko ogromnie trudne. Słyszałeś na pewno o tak zwanych toksycznych osobach. Najczęściej słyszymy lub czytamy o nich w mediach, zwykle w kontekście kogoś znanego, kto żyje w tak zwanym toksycznym związku z osobą, która ma na nią lub na niego bardzo negatywny wpływ. Często przez wiele lat. Niektóre z tych osób w końcu zbierają siły i podejmują niezwykle trudną decyzję o odejściu od takiego toksycznego człowieka, rozpoczęciu swojego życia od nowa. Z perspektywy czasu najczęściej okazuje się, że była to słuszna decyzja. Ale trzeba ją podjąć samemu, nikt za nas tego nie zrobi.

“Człowiek myślący negatywnie czyni wszystko gorszym, cięższym i trudniejszym. Człowiek myślący pozytywnie czyni wszystko lepszym, lżejszym i łatwiejszym.“

Na szczęście ta zasada działa również w drugą stronę. Przebywanie z pozytywnymi, szczęśliwymi ludźmi powoduje, że i my stajemy się szczęśliwsi. Na pewno już sam się o tym nieraz przekonałeś. Szukaj takich osób w swoim otoczeniu, będą miały na Ciebie nieoceniony wpływ.

Wiesz już zatem, co robić. Pozostaje pytanie, dlaczego tak się dzieje. Co sprawia, że w obecności jednych osób czujemy się lepiej a towarzystwo innych zupełnie nam nie odpowiada?

Okazuje się, że emocje, jakie czujemy, to po prostu inna forma naszych myśli. Na pewno słyszałeś o tym, że nasze myśli to efekt impulsów elektrycznych w mózgu. Każda myśl ma odpowiadającą jej częstotliwość. Bioelektryczną aktywność naszego mózgu mierzy się od wielu lat podczas badania zwanego elektroencefalografią, w skrócie nazywanego EEG. Czy znasz potoczne powiedzenie „nadajemy na tych samych falach” odnoszące się do faktu, że myślimy w ten sam sposób? Często mechanicznie używamy go w rozmowie nie zdając sobie sprawy, że ma ono swoje źródło w badaniach naukowych. Co z tego wynika dla Ciebie? Jeżeli będziesz miał w głowie pozytywne emocje, będziesz się czuł dobrze w towarzystwie innych ludzi mających te same lub podobne myśli, ponieważ częstotliwość Waszych myśli będzie zbieżna, będą się one nakładać na siebie. I odwrotnie, w towarzystwie osób mających negatywne myśli, a więc impulsy elektryczne o innej częstotliwości niż Twoje, będziesz się czuł źle, ponieważ wasze fale mózgowe kompletnie nie będą do siebie pasować.

    1. Zrób listę wszystkich pozytywnych i negatywnych osób w Twoim otoczeniu
    2. Jeśli chodzi o osoby pozytywne, podejmij decyzję, że zaczniesz przebywać z nimi jak najczęściej
    3. W przypadku osób negatywnych zdecyduj, czy pomożesz im się zmienić czy też zaczniesz ich unikać (nie zawsze jest to łatwe, ale pamiętaj – im większa przeszkoda tym większa nagroda)
    4. Zacznij działać!


GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego