Artykul-42 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Ucz się się od psa.

1. Żyć chwilą
Psy mają dobrą pamięć, ale prawda jest taka, że nic nie mogą z nią zrobić. Nie leżą rozpamiętując, co spotkało je wczoraj na spacerze, czy tydzień temu u weterynarza. One żyją daną chwilą i tylko na chwilę obecną mają wpływ.
Nie sądzisz, że warto spróbować
zostawić za sobą przeszłość i choć przez chwilę nie myśleć, co przyniesie przyszłość, ale cieszyć się tym, co tu i teraz?

2. Akceptować siebie
Beagle nie chce być labradorem, a pudel nie zazdrości dobermanowi błyszczącej sierści. Nie, każdy z nich jest inny, unikalny. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy akceptowali siebie takimi, jakimi jesteśmy? Pokochaj siebie, a świat będzie piękniejszy.

3. Nie chować urazy
Wczoraj miałeś zły dzień – przeszedłeś obok psa i go nie pogłaskałeś, z twojego stołu nie spadła żadna mała przekąska i szarpnąłeś smyczą, bo pies za długo obwąchiwał drzewo… I co? I nic. Pies nadal przychodzi i kładzie ci głowę na kolanach. Nie czuje niechęci, nie obraża się. Czy tobie przynajmniej od czasu do czasu udaje się odpuścić żal i gniew? Nie gromadź w sobie negatywnych uczuć, które nie zatruwają nikogo poza tobą.

4. Cieszyć się z małych rzeczy
Wystarczy drobnostka, aby wywołać u psa radosne merdanie ogonem. Nie czekaj na spektakularne momenty, ciesz się wszystkim, co jest wokół. Codziennie wstaje słońce, a kawa pachnie dzisiaj naprawdę rewelacyjnie. Sprawiaj, żeby nawet najmniejsze radości dodawały ci skrzydeł.

5. Ruszać się
Psy lubią zabawy, ruch, działanie. To dobry pomysł, żeby brać przykład z ich energii i gotowości do podejmowania wyzwań. Nie zamykaj się w czterech ścianach biura i domu, wyjdź, wędruj, biegaj, wybierz się na rowerową wycieczkę.
Ruch to zdrowie!

6. Zawsze być blisko kochanych osób
Pies trzyma się tych, wśród których czuje się bezpieczny i kochany. Jest lojalny i nie opuszcza otaczających go zwierząt, czy ludzi, którzy stanowią jego rodzinę. Ma silne poczucie więzi, które każe mu opiekować się "stadem", okazywać wierność. Pielęgnuj w sobie uczucia do bliskich, to na pewno zaowocuje.

7. Pić dużo wody
Pies musi mieć stały dostęp do pitnej wody – doskonale wie o tym każdy właściciel czworonoga. Psy instynktownie wiedzą, kiedy ich ciała potrzebują wody. Nauczmy się tego od nich! Dla prawidłowego funkcjonowania ciała, dla zdrowia i urody picie wody jest kluczowe. Nie zapominaj o tym!

Sama czysta prawda. Prawda?

Ale co zrobić, jeżeli ktoś nie potrafi "odpuścić", któremu aż chce się poradzić
- Człowieku, weź Magnez i Siarkę na zdrowie.

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego