Artykul-55 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak chronić włosy w saunie i pielęgnować po saunowaniu?

Jak chronić włosy w saunie? O tym należy pomyśleć przed wizytą w tzw. łaźni rzymskiej czy saunie suchej. Odpowiednio przygotowane na działanie wysokich temperatur i suchego lub bardzo wilgotnego powietrza włosy, będą później mniej podatne na uszkodzenia. Ważna jest też pielęgnacja po wizycie w saunie. Sprawdź, jak chronić włosy w saunie.

Częste saunowanie osłabia i niszczy włosy. Wysoka temperatura, zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze pozbawiają włosy nawilżenia. Co zrobić, aby utrzymać dobrą kondycję włosów po saunie?

Jak chronić włosy w saunie?

Jak chronić włosy w saunie? Przede wszystkim przed wizytą w saunie należy zastosować odpowiednie kosmetyki, przeznaczone dla włosów wymagających. Najbardziej narażone na niekorzystne działanie sauny są bowiem włosy suche i przetłuszczające się. O specjalistycznej pielęgnacji powinny pomyśleć także posiadaczki włosów kręconych.

Sauna sucha - kondycja włosów

Najniebezpieczniejsze dla włosów są sauny suche, w których panuje temperatura ok. 100 st. C., a wilgotność powierza nie przekracza 15%. Wysoka temperatura (dla włosów będzie to powyżej 60 st. C.) prowadzi do wyparowania wody, która jest naturalną częścią włosa. W efekcie zostają one pozbawione nawilżających olejków, które nadają im blask, miękkość. Dlatego po częstych wizytach w saunie osoby z włosami suchymi mogą zauważyć brak połysku, utratę sprężystości, a w konsekwencji nadmierna kruchość i łamliwość włosów.

Z kolei osoby zmagające się z włosami przetłuszczającymi mogą zauważyć wzmożoną produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Takie niekorzystne procesy można zaobserwować już w temperaturze 75 st. C. Dłuższe traktowanie włosów wysoką temperaturą może doprowadzić łamliwości węzłowej, a w konsekwencji do łysienia. Niekorzystne jest także suche powietrze panujące w saunie fińskiej. Im bardziej suche powietrze, tym mniejsza wilgotność włosów (woda z kosmyków jest "ściągana" przez otoczenie). Efektem są matowe i elektryzujące się włosy. Wrażliwsza jest też skóra głowy. Z podobnych przyczyn niekorzystne dla włosów są seanse w saunie mokrej.

 

  

SAUNA NA WŁOSY - spa dla włosów. Na czym to polega?