Artykul-59 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Wpływ księżyca na oczyszczanie organizmu

 

Księżyc, za pośrednictwem płynów międzyustrojowych, ma bezpośredni wpływ na zmiany zachodzące w naszych organizmach. Zmieniająca się intensywność oświetlenia tarczy księżyca przez słońce, wpływa na przemieszczanie się wody na naszej planecie - ziemia. Co ma bezpośredni wpływ na całą ożywioną naturę - w tym również na człowieka.
Księżyc w fazie zwanej - NOWIU, kiedy cała jego powierzchnia jest ciemna, rozpoczyna procesy odpływu wody.
Organizmy ożywione wykazują wtedy najwyższą zdolność do oczyszczania się. Płyny ustrojowe kumulują się/skupiają, w tym czasie szybko przybieramy na wadze. Obniża sie poziom zdolności metabolicznych. Spada jakość przemiany materii w przewodzie pokarmowym. W tym czasie intensyfikacja skupiania i wydalania z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii jest wielokrotnie silniejsza. Czas ten trwa 14 dni. Od nowiu do pełni księżyca.
W tym okresie najlepiej jest przeprowadzać wszystkie zabiegi oczyszczania, odmładzania, odżywiania i regeneracji organizmu. Ten czas najlepiej jest wykorzystać na oczyszczanie organizmu i jego regenerację, relaks. Na wzmocnienie sił i odnowę życiowej energii. Natomiast w tym przedziale czasowym, lepiej nie podejmować żadnych przedsięwzięć/biznesów, które angażują i rozpraszają naszą życiową energię. Ponieważ będą wymagały od nas o wiele, wiele większego zaangażowania, a przy tym będą o wiele mniej skuteczne, niż byśmy podjęli takie działania w czasie pomiędzy od Pełni do Nowiu. W fazie Nowiu, procesy życiowe słabną. Szybko sie męczymy fizycznie i umysłowo, a organizm swoją energię kieruje w kierunku oczyszczania się, uwalniania, odpuszczania napięć psychicznych, stresu, planów, różnych skomplikowanych życiowych sytuacji. Nie rezygnacji - a jedynie odpuszczania, aby po oczyszczeniu, uwolnieniu, móc wrócić ze zdrowym, silnym podejściem do ich realizacji. fazie od Nowiu do Pełni ciało jest najbardziej elastyczne, związane jest to z bezpośrednim wpływem słońca i księżyca na zmiany grawitacyjne ziemi.

11 - 14 doba po Nowiu to kulminacja podjętych od pierwszego dnia nowiu, wszystkich zabiegów oczyszczajacych.
W tym czasie ma miejsce intensywne rozszerzenie tkanek organizmu i przekierowanie strumienia płynów miedzyustrojowych i energii od wewnątrz na zewnątrz. Proces ten ułatwia wydalenie zużytej, zastałej energii w postaci jej blokad. 
Krew się szybciej i łatwiej rozrzedza, odkwasza i oczyszcza. 

Dlatego podjęte przed tym przedziałem czasowym rozluźnienie, rozpuszczenie i uwolnienie toksycznych złogów - teraz zaowocuje intensywnym ich wyrzucaniem przez organizm na zewnątrz.
Na przełomie I/II fazy po nowiu księżyca, najlepiej oczyszcza się wątroba, woreczek żółciowy oraz trzustka i śledziona.

11 dzień po nowiu to EKADASZI. Tego dnia najlepiej jest rozpocząć 5 dniową głodówkę leczniczą.
Przed głodówką należy najpierw oczyścic organizm, aby podczas przeprowadzania głodówki - organizm nie metabolizował patologicznych resztek pokarmowych i białka z obciążeń grzybiczych/candidy, bakteryjnych oraz pasożytniczych przewodu pokarmowego. Funkcję metaboliczne dla organizmu sa priorytetowe, dlatego przed podjęciem głodówki należy organizm oczyścić z patologicznego materiału DNA, aby organizm z jego udziałem nie zbudował nam - naszej nowej komórki i tkanki.
Ta informacja ma ogromne znaczenie dla naszego przyszłego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Może taka głodówka bez wcześniejszego oczyszczania przynieść nam od razu ulgę, ponieważ każde odciążenie dla organizmu to ulga. Ale skutki dalekosiężne tej głodówki będą z pewnością dla organizmu dodatkowym obciążeniem. Co zupełnie nie ma miejsca, kiedy przed głodówką po prostu - oczyścimy i jednocześnie dokarmimy wysoko jakościowym materiałem budulcowym - organizm.

Ekadaszi jest najsilniejszym energetycznie dniem pod kątem uwalniania toksyn i endogennego odżywiania się organizmu nadwyżką tkanki tłuszczowej - ten jeden dzień daje nam efekt 3 dniowej głodówki leczniczej. Zatem, jeżeli po oczyszczaniu rozpoczniemy głodówkę i poprowadzimy ją przez 5 dni to faktycznie i wymiernie osiągniemy efekt 7 dniowej głodówki.
Jest to najbardziej korzystny czas głodówki leczniczej, ponieważ pierwsze 3 dni to sa dni odciążenia organizmu, a 4 kolejne dni, to jest przejście na odżywianie endogenne, którego optymalny czas wynosi 4 dni.

Przedostatniego i ostatniego dnia głodówki leczniczej, najkorzystniej jest korzystać z łaźni parowej, nawaniania, sauny, kapieli mineralnych, natrysków itd. Dobrze jest sobie ten czas wtedy zorganizowac pod kątem relaksu i całkowitego odpuszczenia wszystkich życiowych aktywnosci, oprócz zajęcia sie swoim ciałem, psychiką i duszą :)

Pełnia i Nów to dni kiedy jesteśmy nadwrażliwi, rozdraŻnieni. Nów i Pełnia - traw 3 dni. Jeden dzien przed i jeden dzień po.
Żeby uniknąć stanów rozdrażnienia i osłabienia psychofizycznego, najlepiej w tych dniach jest utrzymywać dietę opartą na spożywaniu jedynie owoców lub warzyw, albo mieszanek ich świeżo wyciśniętych soków, herbatki ziołowe lub samą czystą wodę. Unikamy jedzenia serów, chleba, nasion strączkowych, zbóż...
Mięso zwierząt, dla mnie, jest poza listą produktów zdatnych do spożycia przez człowieka, niemniej akceptuję chęć jego spożywania przez ludzi.
Każdy post i głodówka traw od wschodu do zachodu słońca.

Aby zjedzony przez nas posiłek, został rozłożony i zaabsorbowany przez ciało i umysł - potrzebujemy na to 4 dni.
Dlatego na 4 dni przed pełnią i nowiu dobrze jest przestrzegać diety. Pomaga to w ograniczeniu i złagodzeniu dolegliwości, które nasilają sie w naszych organizmach podczas pełni i nowiu. Ogranicza sie wtedy również energetyczny wpływ poszczególnych planet (zodiakalnych) na stan naszego umysłu i naszych emocji. Są to następujące po sobie cykle, a więc organizm cyklicznie odpoczywa, co bardzo korzystnie wpływa na utrzymanie jego systematyki i równowagi/balansu i to na wszystkich poziomach: ciała, psychiki, mentalnym i umysłowym.
Praktykując takie posty podczas pełni i nowi, stopniowo rozbudzamy w sobie swiadomość naszego osobistego stosunku do jedzenia co sie przeklada bezposrednio na odzyskanie i utrzymanie - własciwego poziomu uwagi/uważności - w życiu.
CIAŁO JEST NIEROZERWALNIE POŁĄCZONE Z UMYSŁEM, A FIZYCZNE CHOROBY SĄ NIEROZERWALNIE POŁĄCZONE Z CHOROBAMI UMYSŁU - I TO JEST CAŁA - PSYCHOLOGIA

Oczyszczania organizmu zaczynamy zawsze 5 dnia po Nowiu.
Proces oczyszczania organizmu najlepiej jest rozpocząć w dniu Nowiu - dietą.
Jeżeli jemy mięso, ryby i nabiał - przed przyjazdem na detoks wskazane jest odstawić te wszystkie produkty od dnia Nowiu do dnia rozpoczęcia procesu oczyszczania organizmu, a więc na 5 dni przed przyjazdem.
Mięso, ryby i nabiał to produkty, które najbardziej zakwaszają nasz organiz. Dlatego przed i podczas każdego procesu oczyszczania organizmu, ze względu na koniecznośc odkwaszenia i rozrzedzenia krwi - należy te produkty odstawić.
5 dnia po Nowiu przyjeżdżamy na detoks i zaczynamy intensywne oczyszczanie przewodu pokarmowego i krwi.
8 dnia po Nowiu zaczynamy proces oczyszczania wątroby, który trwa całą dobę.
Oczyszczanie kończymy 10 dnia po Nowiu, tak, aby 11 dnia - Ekadaszi - organizm był gotowy do przeprowadzenia już indywidualnie przez każdego, według jego osobistych prefenencji i możliwości - leczniczej, odciążajacej głodówki.
 
 
ze stronki:
http://www.znatura.pl/efekt-komory-hiperbarycznej
GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego