Artykul-60 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Efekt komory hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna - ostatnio bardzo popularna/modna praktyka dotleniania organizmu w komorach hiperbarycznych.
Komora hiperbaryczna to nowoczesna technologia wspomagająca dotlenianie tkanek i mózgu - polegająca na oddychaniu w zamkniętej komorze czystym tlenem wprowadzanym pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne.

Komory hiperbaryczne są wieloosobowe 

lub mają budowę jednoosobowej akrylowej tuby z wysuwanym łóżkiem w środku

Poziom tlenu wprowadzany do organizmu pod wyższym ciśnieniem, gwałtownie wzrasta i łatwiej rozpuszcza się w krwi, gdyż nie tylko jest rozprowadzany przez hemoglobinę, ale również przenika do osocza krwi. Proces ten powoduje, że do komórek dociera go dużo więcej niż podczas normalnego oddychania.
Korzystanie z takiej komory jest bardzo kosztowne. Za jednorazowe 1,5 godzinne dotlenianie trzeba zapłacić około 500 złotych
Natomiast, aby ocenić efekt tlenoterapii należy skorzystać z 40 do 60 wejść - co daje kwotę 20.000 - 30.000 złotych.

Ale, czy uważacie, ze organizm człowieka byłby tak ułomny, że ciśnienie atmosferyczne nie spełnia funkcji dla jego prawidłowego oddychania i potrzebuje sztucznej stymulacji. Następnego uzależnienia od technologii.

Otóż, technologia kabiny hiperbarycznej jest następnym sposobem uzależnienia człowieka od medycznego biznesu, a efekt jaki się uzyskuje jest niczym innym jak zsyntetyzowaną praktyką oddechową znana od wieków PRANAJAMĄ - stosowaną miedzy innymi w krija jodze.
Dlatego podczas treningu oczyszczania organizmu - uczymy się i trenujemy oddech, który jest rodzajem pranajamy, ale aby go we własnym zakresie na co dzień stosować nie jest wymagana praktyka jogi. Czyli uzyskujemy efekt komory hiperbarycznej w normalny - symbiotyczny dla organizmu sposób i w normalnych warunkach.
Natomiast efekt końcowy dotlenienia jaki uzyskujemy trenując oddechy jest niewspółmiernie bardziej efektywny dla organizmu w porównaniu z efektem komory hiperbarycznej.

Niedotlenienie to zaburzone, rozregulowane funkcje oddechowe spowodowane przede wszystkim: 
- niewłaściwym odżywianiem - syntetycznym, martwym pokarmem
- siedzącym trybem życia, głównie przed telewizorem i komputerem
- utrzymującym się długofalowo stresem
- psychiczną traumą
- zanieczyszczeniem powietrza

Aż 70 % produktów przemiany materii organizmu jest wydalana podczas oddychania, dlatego przywrócenie prawidłowych funkcji oddechowych jest dla organizmu najważniejsze.
Choroby to brak prawidłowej cyrkulacji krwi, a co za tym idzie niedotlenienie i niedożywienie komórki z przyblokowanym wydalaniem z organizmu toksycznych substancji przemiany materii. Żadna reakcja biochemiczna nie zachodzi bez tlenu, zanieczyszczenie organizmu i brak aktywnego ruchu - spowalnia wymianę gazową i organizm dla swoich funkcji życiowych generuje coraz mniej tlenu, a tkanki przechodzą na metabolizm beztlenowy. Następuje niedotlenienie tkanek zwane HIPOKSJĄ

Jednakże istotą sprawy nie jest pod wszelka cenę dostarczenie organizmowi nieograniczonej ilości tlenu.
Istota sprawy polega na tym, aby właściwie uregulować w organiźmie stosunek proporcji tlenu do dwutlenku węgla.
Koktajle tlenowe - dostarczane do organizmu w postaci czystego tlenu wprowadzanego pod ciśnieniem - są krótkotrwałym efektem pobudzenia i w związku z tym uzależniają psychicznie.

Właściwy fizjologiczny proces oddychania polega na utrzymaniu w organiźmie gazów wchodzących w skład powietrza, którym oddychamy we właściwej proporcji.
Na poziomie tkanki proporcje wymiany gazowej wynoszą: Tlen 4,5-5 %, Dwutlenek węgla 6,5 - 7,5 %, Azot 79 %, Argon 1 %
Na poziomie krwi tętniczej proporcje te z kolei wynoszą: Tlen 10-12 %, Dwutlenek węgla 6-6,5 %, Azot 79 %, Argon 1 %
Widać z tego jasno, że gwałtowne dostarczanie w nadmiernej i krótkotrwałej ilości do organizmu czystego Tlenu - zaburza znacznie wymianę gazową na poziomie tkankowo - układowym.
Zaburzenie tej proporcji: nadmierna ilość tlenu przy spadku poziomu dwutlenku węgla w krwi tętniczej - powoduje odpływ dwutlenku węgla bezpośrednio z komórek do krwi tętniczej co jest bezpośrednia przyczyną zaburzenia fizjologicznych procesów oddechowych prowadzących do zmian tkankowo - układowych organizmu.

Jak widać powyżej nie jest to takie proste z tym tlenem, gdyż z jednej strony bez niego nie ma życia, z drugiej strony nie może go być w nadmiarze, gdyż wtedy zaburza fizjologie oddychania, a z trzeciej strony jak jest go w nadmiarze to powoduje oksydacje komórkową spowodowaną tlenowymi wolnymi rodnikami.

Dlatego należy dbać o utrzymanie na właściwym poziomie procesów fizjologicznego oddychania.
Tego własnie uczymy się i trenujemy na zajęciach związanych z kompleksowym oczyszczaniem organizmu.
 
ze stronki:
http://www.znatura.pl/efekt-komory-hiperbarycznej
GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego