Artykul-62 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Oczyszczanie wątroby & woreczka żółciowego                  NAJWAŻNIEJSZYM ZADANIEM DO WYKONANIA PODCZAS PROCESU OCZYSZCZANIA ORGANIZMU JEST OCZYSZCZENIE WĄTROBY

Wątroba - jest największym organem/gruczołem wydzielania wewnętrznego.  Waga wątroby to około 1,5  do 2 kilogramów. Charakterystykę budowy wątroby tworzy miąż o skomplikowanej strukturze bardzo licznych zrazików na które składają się komórki wątrobowe układające się w blaszki.

Zraziki poprzetykane są kanalikami żółciowymi oraz naczyniami krwionośnymi. Główna substancja produkowana przez komórki wątroby jest żółć, a kolejna to cholesterol. Żółć i cholesterol odgrywają podstawową  role w trawieniu, detoksykacji oraz utrzymaniu zdrowych komórek, tkanek, tkanki łącznej organizmu. 


Wątroba - jest również chemicznym laboratorium naszego organizmu, którego podstawowe zadanie polega na filtrowaniu krwi z zanieczyszczeń. Wątroba neutralizuje obumarłe erytrocyty (czerwone krwinki), syntetyzuje aminokwasy, hormony, witaminy, enzymy, wiąże białka, magazynuje w postaci glikogenu - glukozę, witaminy i minerały, neutralizuje toksyny i spełnia jeszcze szereg innych znaczących dla prawidłowego metabolizmu  - funkcji.

Zaburzenia pracy wątroby natychmiast przekładają się na zaburzenia pracy pozostałych organów, naczyń i komórek w całym organiźmie.

Wątroba produkuje codziennie około 1 litra żółci, która w postaci skondensowanej do 100 ml. magazynowana jest w woreczku żółciowym i wykorzystywana przez układ pokarmowy do trawienia i utrzymania właściwego poziomu pH krwi i jelit.

Główna funkcją woreczka żółciowego (często nazywanego pęcherzykiem żółciowym) - jest gromadzenie, kondensowanie i przechowywanie żółci wytwarzanej w wątrobie. Żółć wspomaga rozszczepianie włókien pokarmowych w dwunastnicy oraz złożonych cząsteczek tłuszczy (trójglicerydów) na pojedyncze kwasy tłuszczowe, wspomaga trawienie złożonych białek i stanowi również barierę dla pasożytów. Jeśli płyn żółciowy zawiera dużo toksycznie uwapnionego cholesterolu, bilirubiny (martwych erytrocytów) to twardnieje tak, że powstają twarde złogi kamieni w woreczku żółciowym, które blokują normalny przepływ żółci, a ta z kolei może umiejscowić się w jednym z kanalików i spowodować stan zapalny woreczka żółciowego.

Jest to szczególnie niebezpieczny przypadek ze względu na to, że kanaliki żółciowe wątroby oraz kanalik trzustki u wejścia do dwunastnicy są wspólne - połączone. Taka budowa organów ma znaczenie z tego powodu tego, że to żółć inicjuje enzymy trzustki do gotowości metabolicznej w dwunastnicy, a stan zapalny w wątrobie często jest przyczyną infekcji trzustki.


Z woreczka żółciowego żółć jest dawkowana małymi porcjami po przez wstrzykiwanie do światła dwunastnicy na skutek skurczu woreczka. Jeżeli woreczek żółciowy jest zablokowany uwapnionymi kamieniami żółciowymi - żółć niekontrolowanie zaczyna przesączać się do światła jelit. Natomiast stan niewydolności woreczka żółciowego jest jednoznaczny z zablokowaniem wszystkich kanałów żółciowych w wątrobie przez grudki zlepionego żółcią cholesterolu w kamienie cholesterolowe. W grudkach kamieni wątrobowych zalegają otorbielone toksyny, wirusy, bakterie i pasożyty.  W ten sposób zablokowana wątroba - staje się organem niewydolnym - z zahamowanymi funkcjami. Dlatego też produkcja samej żółci zostaje ograniczona do zaledwie 300 - 200 ml. dziennie. W sytuacji braku żółci - wszystkie procesy trawienne blokują się. Na skutek tej blokady powstają grudki niestrawionych resztek pokarmowych- klinujących się w kieszeniach jelitowych, osady na ściankach jelit, śluzówka i kosmki jelitowe są zduszone i zaczynają wchłaniać toksyczne , niestrawione resztki, a krew roznosi te toksyny po całym organiźmie.


Aby przywrócić utracone funkcje wątroby - należy ją oczyścić ze złogów kamieni cholesterolowych.


Dopiero po oczyszczeniu kanalików żółciowych z zalegających w nich złogów kamieni cholesterolowych, możliwe staje się dotarcie i oczyszczenie wątroby z zalegających, również już skamieniałych złogów obumarłych erytrocytów - bilirubiny


99 % toksyn z krwi usuwa wątroba - chemiczne laboratorium organizmu. Głównym zadanie wątroby jest usuwanie martwych erytrocytów/czerwonych krwinek - bilirubiny. Bilirubina jest neurotoksyczna - uszkadza komórki układu nerwowego, obniża poziom aktywności mózgu. Zanieczyszczona wątroba powoduje, że do krwi przechodzi produkt metabolizmu białek- mocznik. Jego sole krwiobiegiem wędrują po organizmie, osadzają się w stawach, tkankach i są przyczyna stanów zapalnych. Wątroba jest precyzyjnym organem - jej komórki poprzetykane kanalikami żółciowymi i krwionośnymi - potrzebują stałego dopływu: minerałów, witamin, składników odżywczych, przeciwutleniaczy i energii. JELITO GRUBE, jeżeli jest permanentnie zanieczyszczone, a krwiobiegiem bezpośrednio połączone z wątrobą - RÓWNIEŻ PERMANENTNIE ZATRUWA WĄTROBĘ. Skuteczność czyszczenia wątroby uwarunkowana jest wcześniejszym oczyszczeniem jelita grubego.

czyszczenie wątroby jest podstawowym warunkiem - oczyszczenia krwi !


Trening oczyszczający polega na kompleksowym przygotowaniu organizmu do procesu oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego. Proces oczyszczania wątroby rozpoczyna się trzeciego dnia treningu około godz. 9 rano i przeprowadzany jest przez cały dzień, wieczór i noc, aż do godz. 10 rano dnia następnego.

Jest to precyzyjny, skomponowany holistycznie, obejmujący kompleksowo wszystkie obciążenia istotne dla organizmu.

Podczas oczyszczania wątroby, każdy z uczestników otrzymuje indywidualne wsparcie przez - doświadczoną w procesie - osobę prowadzącą trening.

Czyszczenie wątroby i woreczka żółciowego ze złogów kamieni cholesterolowych - powinno być monitorowane jeszcze przez co najmniej kolejne dwa dni. Związane jest to z tym, że złogi z wątroby przemieszczają się w jelitach i mogą utkwić w jego zakolach i kieszeniach jelitowych. Złogi te są nasycone substancjami toksycznymi i stanowią niebezpieczne źródło reinfekcji. Dlatego należy skrupulatnie płukać i stymulować proces ściągania zawartości jelit do światła jelita grubego w celu wydalenia zabiegiem przepłukania jelita. Na Treningu odbywa się to pod kontrola osoby prowadzącej i nie ma takiej możliwości, aby nastąpił kryzys spowodowany - autotoksykacją - na skutek oczyszczania wątroby.

Picie samych tylko płynów i oczekiwanie, że zawartość z oczyszczającej się wątroby zostanie z płynami z organizmu wydalona - jest daleko idącym nieporozumieniem.

Podczas oczyszczania wątroby, należy bezwzględnie systematycznie płukać jelito grube.
http://www.znatura.pl/oczyszczanie-watroby-woreczka-zolciowego

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego