Artykul-73 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak pracuje Refleksologia?

30 lipca 2013

Od dawnych czasów wiadome jest ,że energia przepływa przez nasze ciało. Akupunktura, shiatsu i refleksologia potwierdzają , że płynie ona poprzez zony albo merydiany wzdłuż całego ciała. Specjalnie refleksologia potwierdza, że istnieje 10 energetycznych zonów biegnących wzdłuż ciała człowieka, od głowy do każdych z 10 palców.
Pracując na jakimkolwiek dużym palcu rąk lub stopy albo twarzy i głowy przesyłamy informację wzdłuż całego ciała. Dla przykładu: pracując na refleksach nerek pobudzamy do życia energie, które mogły być przyblokowane w innym miejscu tego zonu np. oczy. Balansujemy więc pracę i usprawniamy funkcję organów w całym tym pasie.

Fizyczny mechanizm, który kontroluje pracę w 10 zonach ciała nie jest do końca poznany. Praca na odpowiednich refleksach potwierdza to, ale na jakich zasadach , jak dokładnie pracuje jest to dla nas wciąż tajemnicą. Wiadomo jednak, że dobre zdrowie to prawidłowy balans pracy wszystkich układów człowieka – nazywany jest homeostazą.
Stres i napięcia są niebezpieczeństwem dla homeostazy. Nasze nadnercza nie znają ich osobiście, stąd też następuje przyspieszone bicie serca, zaburzenia układu trawiennego i inne fizyczne zaburzenia, które informują nas o zbliżającej się katastrofie organizmu. Stres nabudowuje się, potem „eksploduje” informując nas, że niektóre nasze układy znalazły się poza ich równowagą pracy.

Refleksologia eliminuje stresy poprzez doprowadzenie do głębokiego relaksu, pozwala systemowi nerwowemu wyciszyć się i funkcjonować bardziej normalnie. Proces cyrkulacji krwi staje się stabilny, gładki, usprawniony, a tlen dochodzi do wszystkich komórek życia. Ciało dostrzega balans biologiczny – równowagę i następuje proces samouzdrawiania w naszym ciele. Osoba doświadcza dobrego samopoczucia w każdym stopniu.

Przykładem może być przypadek który miał miejsce bardzo niedawno:Pan lat ok.60 od pewnego czasu narzeka na stany przygnębienia i złego samopoczucia, nie mówiąc o dolegliwościach w ciele, które towarzyszą mu już od bardzo dawna. Przy okazji problemów z sercem napatoczyła się cukrzyca a na domiar złego od czasu zabiegu powstał problem ciągłego bólu i drętwoty w prawej nodze dokładnie w podudziu. Wszelkie wyniki badań specjalistycznych wykazywały stan w normie dla tak wyeksploatowanego organizmu. Chcąc pomóc sobie ze stanami depresyjnymi zdecydował się na spróbowanie refleksologii twarzy i głowy. Na początku zabiegu pan znajdował się w stanie dużego napięcia tak psychicznego jak i fizycznego a więc rozpoczęliśmy od rozluźniającego zabiegu Reiki, stopniowe energetyzowanie poszczególnych czakr doprowadziło do bardzo dziwnego zachowania się klienta. Zaczął skarżyć się na bardzo duży ciężar w prawej nodze która po chwili zaczęła samoczynnie podskakiwać w konsekwencji wewnętrznych napięć.

W dalszym toku zabiegu noga uległa uspokojeniu niemniej ciężar w niej był nadal bardzo odczuwalny. Po energetycznym zbalansowaniu całego ciała przeprowadziłem do końca refleksologię twarzy. Po zabiegu, pan był bardzo osłabiony i potrzebował dłuższej chwili do doprowadzenia się do normalnego stanu. Pojechał do domu i nic nie zapowiadało niespodzianki. Na drugi dzień zadzwonił i z niedowierzaniem w głosie zakomunikował, że wyeliminowaliśmy z jego systemu problem którego nabawił się kilka lat wcześniej podczas przygotowywania do zabiegu.
Nieprawidłowe wkłucie się do systemu żylnego spowodowało trwałe uszkodzenie partii nerwowo-mięśniowych objawiając się w ciągłych bólach i miejscowej drętwocie. Po naszym zabiegu drętwota minęła i zanikł długotrwały dokuczający ból.

Pan nazywa to cudem, ja nazywam to odpowiednią pracą jego pobudzonego systemu, który spowodował odblokowanie zatorów i umożliwienie swobodnego obiegu energii w uprzednio zablokowanej części. Odbyło się to nieco brutalnie ale widocznie takiej siły potrzebował system do pokonania zaistniałego problemu. Dalszymi zabiegami doprowadzimy do utrzymania osiągniętego stanu i doprowadzenia systemu do najlepszego działania w aktualnych warunkach. Niemniej osiągnęliśmy nieoczekiwany rezultat dzięki zbawczemu działaniu refleksologii i Reiki połączonych razem.

Ciało normalizuje swoje energie poprzez 7 czakr energetycznych wg dawno znanych metod Medycyny Wschodniej. Zostają one odblokowane. Energia płynie, ciało, umysł i duch doprowadzone zostają do balansu.

Z ostatniej chwili: Pacjent o którym mowa powyżej kilka miesięcy temu był skierowany na operację poprawy drożności arterii, zablokowanych ok. 75%. Nie zdecydował na zabieg w zamian przyjmował lekarstwa i poddał się zabiegom refleksologii stóp i twarzy. Ponowne badania przeprowadzone ostatnio stwierdziły zmniejszenie się blokady arterii do ok. 47%. Dlaczego nikt nie wie. My wiemy – pomogła terapia refleksologii.


http://refleksologia.com/2013/07/30/jak-pracuje-refleksologia/


GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego