Artykul-79 - Gabinet Terapii Naturalnych Zosia Golis

TERAPIE NATURALNE ZOSIA GOLIS
Kontakt   504 382 518

Przejdź do treści

Menu główne:Co to jest REIKI?

REIKI z definicji to japoński system uzdrawiania oparty na tradycyjnej metodzie przekazywania energii. Energia „Ki” oznacza uniwersalną moc życia. Słowo to jest podobne znaczeniowo do słowa „Prana”, „Mana”, „Duch św.”, „Baraka”, „Telesma”, „Chi”... Uosabia wszechogarniającą siłę Wszechświata, która zasila i ożywia wszystkie istnienia. Jest energią twórczą, budującą, wypełniająca Światłem, napełniającą radością, otwierającą na duchowy wymiar naszego życia. REIKI nie może nikogo skrzywdzić ani zranić, jest bowiem Światłem, bezwarunkowa miłością i czyni tylko Dobro.

Sens i działanie REIKI trudno zamknąć w słowa, gdyż jest ona ponad nimi. Jest jak dotknięcie i błogosławieństwo Najwyższej Siły. Nie ogranicza się do funkcjonowania jako metoda naturalnego uzdrawiania, ponieważ jej zasięg jest o wiele głębszy. Przyjęcie inicjacji REIKI pozwala Ci zobaczyć i odczuć świat jako wielowymiarowe skupienie energii. Jest to najdoskonalsza znana mi metoda zjednoczenia ciała, umysłu i Ducha, stymulująca człowieka do wewnętrznego rozwoju.

Jak mówił jeden z moich Mistrzów: „REIKI jest wszystkim i REIKI nie jest wszystkim”. Oznacza to, że REIKI wszystko napełnia, wszystko ożywia, jest dostępna wszędzie w każdym miejscu, jest kroplą Boskości spływająca w nasze dłonie dzięki błogosławieństwu inicjacji. Pojawia się natychmiast, kiedy tylko pomyślisz o niej... A jednocześnie REIKI nie zastąpi twojego dotyku, twojego uśmiechu, wiersza, który właśnie dzisiaj napisałeś, twojej decyzji o wyjeździe na wczasy, książki, którą czytasz, dłoni, którą podajesz na stromej ścieżce, kanapki, którą właśnie przygotowałaś dla dziecka...

Jesteśmy tutaj na ziemi w konkretnym celu. Każdy z nas ma swój program do zrealizowania i wszyscy zmagamy się z życiem, dotykając materii. Nie uciekniemy od tego, bo każdemu z nas pisana jest Doskonałość, wykreowana poprzez pracę nad sobą i doświadczanie. REIKI jest najlepszym znanym mi narzędziem, które pomaga sprawnie dosięgnąć szczytu swoich możliwości. Czasem wystarczy poprosić: „REIKI prowadź mnie!” i ścieżka życia gubi swoje zakręty. Staje się prosta, czytelna, zrozumiała.

 Każdy z nas rodzi się z wpisaną w kod DNA umiejętnością samouzdrawiania. Wszelkie choroby są zakłóceniem harmonii i prawidłowego przepływu energii przez nasze ciała. Zazwyczaj powstają w wyniku emocjonalnej traumy, negatywnych doświadczeń mentalnych, duchowej rozpaczy. Lekarstwa podawane na poziomie ciała fizycznego usuwają objawy, nie likwidują jednak przyczyn choroby, która zwykle po jakimś czasie wraca. Aby trwale zlikwidować źródło dolegliwości, trzeba dotrzeć do wnętrza i usunąć przyczynę, która funkcjonuje jak matryca, rzeźbiąca w ciele stale ten sam wzór schorzenia. Reiki pracuje na wszystkich poziomach, reguluje przepływ energetyczny nie tylko w ciele, ale także na płaszczyznach subtelnych. Jej działanie jest wielowątkowe i holistyczne. Usuwa podłoże nękających nas chorób i każdą dysharmonię, jaką „znajdzie po drodze”, poprzez regulację energetyczną i uruchomienie procesu samouzdrawiania.

Jest zatem REIKI częścią nas i naszym genetycznym dziedzictwem. Kiedy poddajesz się inicjacji, nie dostajesz czegoś obcego. Nazwa – brzmiące egzotycznie japońskie słowo – została nadana przez dr Mikao Usui, który ponownie odkrył drzemiące od zawsze w człowieku moce samouzdrawiania i przekazywania energii. Jest to coś bardzo ludzkiego, to nasza wewnętrzna siła. Inicjacja REIKI jest zapaleniem światła w pomieszczeniu, w którym od zawsze istniała elektryczna instalacja. Kiedy poddajesz się wtajemniczeniom REIKI, uruchamiasz swoją własną wspaniałą moc, polegającą na umiejętności pobierania, przyswajania i przekazywania energii. Dzięki procesowi inicjacji z twoich dłoni płynie uzdrawiająca siła, która wszystko czego dotkniesz, wypełnia absolutnie cudownym boskim Światłem. Ta umiejętność czerpania z Najwyższego Źródła pozostaje w tobie na zawsze

 

GABINET TERAPII NATURALNYCH RADOŚĆ ŻYCIA JOLANTA ZOFIA GOLIS
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego